Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      W dniu 30 kwietnia 2008 roku w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
      To już 217 rocznica tego jakże ważnego wydarzenia w historii Polski. Dla każdego Polaka - patrioty stanowi jedno z nadrzędnych świąt narodowych. Dodatkowym walorem tego święta jest wiosenna atmosfera pełna optymizmu, radości, zapachu bzu i śpiewu ptaków.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

      W Naszej Szkole tego dnia Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie licznie zgromadzili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, w której odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez nauczycieli
języka polskiego - mgr L. Gajdę oraz mgr M. Wieszczek wraz z uczniami.
      Akademia przybliżyła wydarzenia z 3 Maja 1791 r.
      Uczniowie poprzez recytowane wiersze, patriotyczne pieśni oraz pieknie zatańczonego Poloneza wprowadzili wszystkich zgromadzonych w niezwykły nastrój.
      Słuchając "Roty" i "Mazurka Dąbrowskiego" w tym uroczystym dniu w naszych sercach - Polaków i patriotów zagościła radość, że żyjemy w wolnym i pięknym kraju, a symbole Polski, naszej Ojczyzny - Biały Orzeł (godło), Krzyż oraz Biało-Czerwona Flaga są naszą chlubą, o czym powinniśmy pamiętać zawsze, nie tylko w dniu
3 Maja.

Tekst: Monika Wieszczek
Zdjęcia: Urszula Klamut

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!