Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Z wizytą w Batalionie Sił Pokojowych

      W dniu 25 października 2006 r. uczniowie klasy I b (technikum ekonomiczno-administracyjnego) w Zespole Szkół Ekonomicznych pod opieką nauczyciela przysposobienia obronnego p. Andrzeja Kręciprocha gościli w Polsko-Ukraińskim Batalionie Sił Pokojowych w ramach "dni otwartych koszar". Wizyta w jednostce wojskowej "na Zasaniu" powiązana była z aktualnie omawianymi tematami z tego przedmiotu. Uczniowie mogli w praktyczny sposób obcować z różnymi rodzajami broni palnej omawianymi na lekcji przysposobienia obronnego. Ogarniał ich zachwyt, gdy zajmowali miejsca za sterami wozów bojowych, czy przymierzaniu oprzyrządowania żołnierskiego (kamizelka kuloodporna, broń indywidualna).

      Po ekspozycji sprzętu bojowego w plenerze, przewodnik ze strony jednostki por. M. Olszański oprowadził grupę po Sali Tradycji, relacjonując ciekawie wrażenia ze swojego pobytu na misji pokojowej KFOR w Kosowie.
Obejrzeliśmy liczne puchary, dyplomy, odznaczenia i insygnia batalionu międzynarodowego złożonego z żołnierzy Polski i Ukrainy.

Pobyt w jednostce wojskowej zakończyliśmy wspólnym zdjęciem i wpisem do kroniki jednostki.

Tekst: Marcin Sękowski, Andrzej Kręciproch
Zdjęcia: Bartosz Bachleda

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!