Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy 8-9.X.2007

      W dniach 8 i 9 października 2007 r. maturzyści klas: IVa, IVb, IV E/A, IIIc, IIId oraz IIIz (ZSZ) odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę, by modlić się o pomyślne zdanie matury i dobry wybór dalszej drogi życiowej.
      W drodze do Częstochowy zatrzymaliśmy się w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej i tam przez chwilę modliliśmy się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej, wypraszając potrzebne nam łaski.
      Bardzo ważnym miejscem na trasie naszej wędrówki był Oświęcim..., miejsce szczególne dla każdego Polaka, dla każdego człowieka. Zwiedziliśmy muzeum kaźni i upodlenia, poniżenia i odebrania godności w imię chorej ideologii. Mamy nadzieję, że już nigdy CZŁOWIEK NIE ZGOTUJE TAKIEGO LOSU DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI!!!
      Pobyt w Częstochowie to bardzo osobiste dla każdego z nas spotkanie z Czarną Madonną, Apel Jasnogórski, droga krzyżowa i msza św. przed cudownym obrazem. Wierzymy, że nasze modlitwy zostaną wysłuchane, że łatwiej będzie nam podejmować ważne życiowe decyzje.

Zdjęcia klas do obejrzenia w fotogaleriach: klasa_3c, klasa_3d, klasa_4a, klasa_4b

      Ostatnim etapem naszej pielgrzymki były Łagiewniki, kolejna lekcja wiary, której mogliśmy się uczyć od pokornej, bogobojnej bezgranicznie ufającej Bogu św. siostry Faustyny. Każdy z nas pochylił głowę nad jej relikwiami i powierzył jej wstawiennictwu swoje prośby.
      Z pielgrzymki wróciliśmy duchowo ubogaceni, wyciszeni i chyba bardziej wrażliwi na problemy drugiego człowieka.

      Dziekujemy maturzystom za wspólne pielgrzymowanie, a ks. Janowi Mazurkowi i ks. Maciejowi Gieruli za organizację pielgrzymki, naszym wychowawcom: p. Renacie Vu-Thanh, p. Annie Potockiej, p. Beacie Damaszko,
p. Dorocie Gaweł i p. Renacie Gdak za opiekę.

Tekst: Elżbieta Kondzioła, Renata Gdak
Zdjęcia: Justyna Piasny, Danuta Łaba, Paweł Stochła, Grzegorz Maliczowski, Anna Strzemińska, Beata Leszczyńska, Adriana Duży, Maciej Janikowski

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!