Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy 8-9.X.2008 r.

      Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę była dla mnie przeżyciem duchowym i emocjonalnym. Taka podróż do miejsca świetego pozwala na wewnętrzną odnowę. Człowiek otwiera się na Boga i doświadcza wielu łask. W tym świętym miejscu modliłem się o zdanie matury oraz o podejmowanie odpowiednich decyzji życiowych.

Cieszę się, że mogłem zobaczyć wiele ciekawych miejsc w Częstochowie i Wadowicach.

Wyjazd miał także wymiar edukacyjny i integracyjny, dlatego cieszę się podwójnie, że mogłem być uczestnikiem tych wydarzeń.

Bardzo duże wrażenie wywarł na mnie pobyt w obozie zagłady w Oświęcimiu. Muszę powidzieć, że było to dla mnie ogromne przeżycie. Dzięki temu miejscu zrozumiałem, że człowiek "dzisiejszy"powinien dziękować Bogu za życie. Nie ma słow, które odzwierciedlają tragizm tego miejsca.

Częstochowa pozwoliła mi odkryć wyjątkowość i świętość Jasnej Góry a jednocześnie przybliżyć się do Boga.

Żałuję tylko, że kilku moich kolegów nie było na pielgrzymce... Przydałoby się, żeby byli... Ten wyjazd był formą duchowej przmiany, jakiej każdy z nas potrzebuje, a której mógł tam doświadczyć.

Ze względu na organizację - wyjazd bardzo udany, od strony technicznej (autokary) równie świetnie.

Chciałbym przeżyć to jeszcze raz.

Maturzysta 2008/2009

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii
Zdjęcia klasy IVb do obejrzenia w Fotogalerii

      Moje wrażenia po pobycie w Częstochowie są jak najbardziej pozytywne i miłe, a miejsca takie jak Wadowice, czy Oświęcim wzbudziły we mnie dużo emocji i wspomnień.

Wadowice jako miejsce urodzin naszego niezapomnianego papieża sprawiły, że mogłam zobaczyć jak żył
Jan Paweł II, zobaczyłam te miejsca, pamiatki, poczułam ducha tego wielkiego człowieka.

Oświęcim - zupełnie inne miejsce i zupełnie inne emocje. Mimo tego, że nie była to pierwsza moja wizyta w tym niezwykłym muzeum, byłam przygnębiona i smutna. Świadomość, że jestem w miejscu, gdzie zginęło wielu niewinnych ludzi przytłaczała mnie, popłynęły łzy... Miejscu temu należy się ogromny szacunek, dlatego nie rozumiem dlaczego ludzie fotografują się na tle drutów kolczastych, a młodzi ludzie, gdzie tylko mogą, składają jakieś głupie podpisy. Oświęcim to dobra lekcja historii, której nigdy nie zapomnę.

Jasna Góra - miejsce modlitwy, zadumy, rozmowy z samym Bogiem... Ceremonia odsłonięcia obrazu była bardzo podniosła, uroczysta, przepiękna, droga krzyżowa to z kolei czas wyciszenia, zanoszenia bardzo osobistych próśb, chwila refleksji.

Mieliśmy także czas, by zwiedzić Skarbiec, park klasztorny, wejść na wieżę.

Pielgrzymkę uważam za interesującą, ciekawą, niezapomniane, przeżycie.

Maturzystka 2008/2009

Zdjęcia: Małgorzata Naurecka, Paulina Nowak, ks. Jan Mazurek

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!