Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

AUTOKAROWA PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

      Jest to coroczna propozycja skierowana jest do Maturzystów z ZSE w Przemyślu, zdrowych, zdolnych do podróżowania autobusem i odpowiedzialnych przygotowana przez katechetów. Celem pielgrzymki jest nawiedzenie Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim, dziękczynienie za dar życia i nauki w szkole, modlitwa o szczęśliwe zdanie matury, dobry wybór drogi życiowej oraz dostanie się na studia. Dodatkowym celem wyjazdu jest integracja klasy, wypoczynek, ubogacenie duchowe i kulturalne.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii, zdjęcia klasy 3e do obejrzenia w Fotogalerii_3e

      
      Tego roku ok. 120 maturzystów wyruszyło w drogę w terminie 8 i 9 października. W czwartek o godz. 5.30 autokary zostały podstawione przy ul. Klasztornej k. Sanu przy par. Świętej Trójcy.
      Pierwszym punktem naszego zwiedzania były Wadowice: kościół - miejsce chrztu Karola Wojtyły; zwiedziliśmy Muzeum Pamięci Ojca św., i skosztowaliśmy "papieskich kremówek".
      Kolejnym miejscem zwiedzania był Oświęcim - Obóz Zagłady.
      Około godz. 19.00 - dotarliśmy do Częstochowy i zakwaterowaliśmy się w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze. O godz. 21.00 wspólnie przeżywaliśmy Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze po czym udaliśmy się na nocleg. W piątek 9 października pobudka była o godz. 5.15. O godz. 6.00 byliśmy już w kaplicy Czarnej Madonny na odsłonięciu Obrazu Matki Bożej i przeżywaliśmy Mszę św. w intencji Maturzystów i Profesorów ZSE. W godz. 9.00 - 10.30 - zwiedzaliśmy Jasną Górę: klasztor, skarbiec, arsenał broni, wieżę z panoramą miasta. Po krótkim odpoczynku przeżywaliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach i wyjechaliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po zwiedzeniu tego Sanktuarium i odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia wyruszyliśmy do Przemyśla. Nie zabrakło nam przygód, jeden autokar popsuł się i część naszej grupy wróciła ok. 3 godziny później. Myślę, że pielgrzymka była bardzo udana i dostarczyła wielu duchowych wrażeń wszystkim pielgrzymom. Czy wyprosili sobie szczęśliwe zdanie matury? Zobaczymy.

Tekst: ks. Jan Mazurek
Zdjęcia: Sylwia Pasieka, Joanna Perchajło, Karolina Pusiarska, Anna Pyrcioch, ks. Jan Mazurek

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!