Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

AUTOKAROWA PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

      Jak co roku maturzyści ze swoimi katechetami: ks. Janem Mazurkiem i ks. Tomaszem Dziobem oraz wychowawcami udali się w pielgrzymkę na Jasną Górę, by modlić się o szczęśliwe zdanie matury, dobry wybór drogi życiowej oraz dostanie się na studia. Nastawiliśmy się także na integrację swoich klas, wypoczynek, ubogacenie duchowe i kulturalne.
      W dniach 11-12 października ok. 100 maturzystów wyruszyło w drogę. W poniedziałek o godz. 5.30 autokary zostały podstawione przy ul. Klasztornej k. Sanu przy par. Świętej Trójcy.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

      Pierwszym punktem naszego zwiedzania była kalwaria Zebrzydowska, największe Sanktuarium Męki Pańskiej w Polsce, szczególnie ukochane przez papieża Karola Wojtyłę. O historii tego miejsca, o cudach i ruchu pielgrzymkowym opowiedziała nam pani przewodnik.
      Kolejnym miejscem zwiedzania był Oświęcim - Obóz Zagłady. W zadumie, podzieleni na trzy grupy,
przez 3 godziny mogliśmy przeżywać niezwykle bolesną historię naszego narodu. Była to bardzo ważna lekcja historii.
      Około godz. 19.00 - dotarliśmy do Częstochowy i zakwaterowaliśmy się w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze. O godz. 21.00 wspólnie przeżywaliśmy Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem, korzystaliśmy ze spowiedzi, pisaliśmy kartki z prośbami, które przywieźliśmy w sercach do Maryi. Po wszystkim udaliśmy się na nocleg.
We wtorek 12 października pobudka była o godz. 5.15. O godz. 6.00 byliśmy już w kaplicy Czarnej Madonny
na odsłonięciu Obrazu Matki Bożej i przeżywaliśmy Mszę św. w intencji Maturzystów i Profesorów ZSE.
W godz. 9.00 - 10.30 - zwiedzaliśmy Jasną Górę: klasztor, skarbiec, arsenał broni, wieżę z panoramą miasta.
Po krótkim odpoczynku przeżywaliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach i wyjechaliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po zwiedzeniu tego Sanktuarium i odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia wyruszyliśmy do Przemyśla.

      Przez cały czas towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, zakupiliśmy także różne pamiątki, które zostały poświęcone w Częstochowie. Pielgrzymka była bardzo udana i dostarczyła wielu duchowych wrażeń. Należy szczególnie pochwalić młodzież i podziękować za odpowiedzialne, kulturalne i godne zachowanie, za prowadzenie modlitw i tworzenie pięknej radosnej atmosfery. Wracając wyrażaliśmy radość przez śpiew, ale i przez grę w mafię. Kolejna pielgrzymka przeszła do pięknej i bogatej historii naszej szkoły.

Tekst: ks. Jan Mazurek
Zdjęcia: ks. Tomasz Dziob, Katarzyna Rybak, Marek Włoch

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!