Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

      W dniach od 17 do 18 października uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Przemyślu uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę. Upraszali Miłosiernego Boga o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych i innych egzaminów na wyższe uczelnie. Podróżując komfortowym autokarem i busem osobowym wyruszyliśmy o 5.30 - czyli wczesnymi godzinami porannymi z Kościoła Trójcy Świętej w Przemyślu, by zatrzymać się przed tronem Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie nasz wielki rodak Karol Wojtyła powierzył się jej szczególnej opiece.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

      Uczniowie pokłoniwszy się Maryi wyruszyli na zwiedzanie szczególnie tragicznego miejsca, które odbiło się bolesnym echem w historii naszej ojczyzny - zwiedziliśmy obóz zagłady w Oświęcimiu. Widzieliśmy tragedię ludzkiej nienawiści, obok której nie można przejść obojętnie. Spędziliśmy tam kilka godzin, po których pełni skupienia i zadumy nad ludzkim istnieniem wyruszyliśmy do Częstochowy, gdzie czekał na nas ciepły i wygodny nocleg w Domu Pielgrzyma im. Jana Pawła II. Jak każde dobre dziecko odwiedziliśmy naszą Matkę Bożą, patrzącą na nas z obrazu Czarnej Madonny, powierzyliśmy się jej opiece. Po Apelu Jasnogórskim udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, by z samego rana uczestniczyć w odsłonięciu tego szczególnego wizerunku. Uczestnicząc w Mszy Świętej wypraszaliśmy szczęśliwą przyszłość i dobry wybór właściwej drogi życiowej.

      Bardzo przejmująca była odbyta na wałach Jasnej Góry, Droga Krzyżowa w intencjach młodzieży i naszych rodzin. Przyłączyła się wtedy do nas grupa młodzieży maturalnej z Tarnowa, która także przyjechała pielgrzymim szlakiem by wypraszać szczęśliwą przyszłość.

      W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Krakowie - w sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewnikach. Jak się później okazało nieopodal (choć jeszcze w budowie) powstaje Centrum Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie można uczcić relikwie błogosławionego Wielkiego Polaka.

      Chociaż bardzo zmęczeni ale i w pełni szczęśliwi powróciliśmy w godzinach nocnych do naszego kochanego Przemyśla. Przeżycia jakich doznaliśmy pozostaną w pamięci na zawsze. Dla mocniejszych wrażeń, którymi pragniemy się podzielić zrobiliśmy jeszcze kilka zdjęć, by radość nasza była dzielona także wśród tych, którzy
z nami być nie mogli.

Tekst, zdjęcia: ks. Tomasz Dziob

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!