Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Dzień Nauczyciela w "Ekonomiku"

      14 października 2008 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który został przygotowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ekonomicznych w Przemyślu. Scenariusz i reżyserię całości obchodów tego dnia przygotowała prof. Anna Potocka, nauczyciel fizyki, pełniąca funkcję Opiekuna S.U.
Imprezę poprowadził przewodniczący S.U. Wojtek Mokrzycki z klasy 3d LP.
      Dzień ten był szczególnie uroczysty dla wszystkich uczniów klas pierwszych, którzy zostali pasowani na uczniów "Ekonomika". Zaszczyt złożenia ślubowania na sztandar szkoły przypadł w imieniu :
      - klasy 1a - Judycie Dorociak i Markowi Pawłowskiemu
      - klasy 1b - Katarzynie Tworek i Mateuszowi Chachurze
      - klasy 1c - Karolinie Kędzierskiej i Pawłowi Kocurowi
      - klasy 1d - Marcie Bazan i Krystianowi Majewskiemu

      Rotę ślubowania odczytał prof. Konrad Ryznar. Dedykację brawurowo zaśpiewali Patrycja Zybińska i Wojtek Mokrzycki. Tego dnia licznie zgromadzona w sali gimnastycznej młodzież oraz oczywiście Dyrekcja i grono pedagogiczne mieli możliwość wysłuchania wielu piosenek w wykonaniu chóru i tercetu, które na tę okoliczność właśnie powstały. Szczególny aplauz zyskał cygański duet Kasi Padło i Pauliny Marszałek z klasy 2d LP, który zachwycił wykonaniem, oryginalnym strojem i choreografią utworu "My uczniowie." (na mel. znanego utworu
"My cyganie").

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

      W licznych wierszach naszych polskich poetów młodzież niemal wszystkich klas wyrażała szacunek, podziw
i wdzięczność dla jakże trudnej, odpowiedzialnej i w dopiero odległej perspektywie przynoszącej wymierne efekty pracy pedagogów, której odzwierciedleniem są życiowe sukcesy i społeczny awans absolwentów naszej szkoły.
      Były też spostrzegawcze uczniowskie odniesienia do różnych przedmiotów lekcyjnych, był multimedialny obraz historii szkolnictwa, począwszy od czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego, przez zabory i wojny aż po współczesność, komentowany żywym słowem narracji Justyny i Dominiki z klasy 2e LP, w której wykorzystano fragmenty autorskiego tekstu nauczycielki języka polskiego, prof. Lucyny Szczurowskiej - Gajdy .
      Była również - stająca się już historią - nasza tegoroczna szkolna rzeczywistość widziana bacznym okiem obiektywu prof. Marka Włocha : niezapomniany wrześniowy rajd "Ekonomika", chwile z pielgrzymki klas maturalnych oraz uchwyceni podczas pracy: nasza Pani Wicedyrektor Lucyna Marcol, Pan Dyrektor Adam Winiarski.
      I zdjęcie - hit : symbioza ucznia i nauczyciela przy sympatycznym szkielecie w pracowni biologii Pani prof. Magdaleny Wiglusz.
      Były życzenia i wzruszenia i symboliczne pąsowe róże ofiarowane każdemu nauczycielowi tego dnia.
A to wszystko nie miałoby uroczystej oprawy bez artystycznej wizji Pań prof. Marty Lupy i Katarzyny Gembarzewskiej ani aż takiego wydźwięku bez pracy dwóch pasjonatów - Michała Lichoty z klasy 2d oraz Kamila Picha z klasy 3Ta, którzy czuwali nad oprawą muzyczną, multimediami i nagłośnieniem całej uroczystości.
      ALE TO JUŻ BYŁO... a my, z liryczną muzyką Marka Grechuty w sercach, patrzymy w przyszłość za podpowiedzią Adama Asnyka "szukając prawdy jasnego płomienia, szukając nowych, nieodkrytych dróg".

Tekst: Anna Potocka
Zdjęcia: Marek Włoch

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!