Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Dzień Św. Patryka - patrona Irlandii

      16 marca 2012 w przeddzień międzynarodowych obchodów dnia Św. Patryka - patrona Irlandii, w holu ZSE
w Przemyślu odbyły się reaktywowane doroczne uroczystości z okazji tego święta zorganizowane przy współpracy klasy 3a oraz wychowawcy pani Małgorzaty Ciż. "Zielony dzień" zainaugurowało otwarcie sklepiku z artykułami zielonymi, który dumnie nadzorowały uczennice klasy 3 a w składzie: Bernadetta Kruszyńska, Magdalena Wasyłeczko, Iwona Grendus, Diana Klaczkowska, Justyna Turczak.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

      Uczniowie i nauczyciele, udekorowani obowiązkową tego dnia zieloną koniczynką, mieli możliwość skosztowania ciast upieczonych przez uczennice klasy 3a oraz soków i słodkości, wszystkich w kolorze zielonym oczywiście. Galaretki oraz owoce i ciasta rozeszły się błyskawicznie. Po szkolnych zielono przyozdobionych korytarzach i salach hasał Leprechaun, czyli zielony irlandzki skrzat, który szczypał uczniów nie posiadających tego dnia żadnego zielonego elementu. Podczas przerw z głośników rozbrzmiewała skoczna irlandzka muzyka zachęcająca uczniów
do tańców oraz udziału w przygotowanych konkursach.

      Pierwszy konkurs to "Quiz z Wiedzy" poświęcony był sprawdzeniu wiedzy teoretycznej z zakresu podstawowych informacji dotyczących Irlandii oraz jej patrona. Wyniki są następujące:

      Kolejną atrakcją tego dnia był "Konkurs na najbardziej Zielony Strój", który przyniósł wiele śmiechu
i zabawy dla wszystkich uczestników i oglądających. Komisja w składzie pani Halina Kochmańska, Pani Małgorzata Ciż oraz Marcin Hamryszczak z klasy 3a komisyjnie liczyła elementy zielonej garderoby.
Po długich i męczących kalkulacjach bezdyskusyjnie wygrała Magdalena Wojtowicz (klasa 3b) posiadająca 36 elementów garderoby w kolorze zielonym. II miejsce Róża Kinasz (klasa 4b) oraz III Mateusz Gawron (klasa 2b).

      Trzeci konkurs poświecony był interpretacji hasła "Everyone Wants to be Irish" czyli "Każdy chce być Irlandczykiem, w którym to po raz kolejny młodzież Ekonomika pokazała swoją artystyczną duszę. Po przeanalizowaniu prac , burzliwej dyskusji oraz wnikliwej ocenie komisja w składzie pani Joanna Gierlach,
pani Małgorzata Ciż oraz Dawid Dratwa (uczeń klasy 3a) wydała werdykt:

      Dziękuję wszystkim uczestnikom za liczne uczestnictwo oraz wspaniałą zabawę a także klasie 3a za aktywne uczestnictwo w przygotowaniach.

       Do zobaczenia za rok!!!

Tekst: Małgorzata Ciż
Zdjęcia: Jakub Zych, Angelika Szpek

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!