Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Konkurs "Moje finanse - Z klasy do kasy"

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości

      Jeśli chcesz spróbować gry na giełdzie i poznać tajniki pomnażania pieniędzy, zapraszamy do udziału
w ogólnopolskim konkursie z wiedzy ekonomicznej "Moje finanse - Z klasy do kasy".
Dostaniesz wirtualne 100 tys. zł, a twoim zadaniem będzie zainwestować je z jak największym zyskiem na prawdziwych rynkach finansowych. Stracić możesz jedynie czas, zyskać - do 10 000 zł w finale!
Na szczęście nie grasz sam - musisz założyć uczniowski komitet inwestycyjny. Co kilka głów to nie jedna!

      To już piąta edycja zabawy łączącej emocje giełdy z nauką inwestowania i oszczędzania pieniędzy.
Konkurs organizują "Gazeta Wyborcza", Narodowy Bank Polski oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Partnerami akcji są Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i portal Gazeta.pl. Opiekunem konkursu jest Witold Gadomski, znany dziennikarz ekonomiczny "Gazety".

      Rok temu do konkursu zgłosiło się ponad 56 tys. uczniów (blisko 14,5 tys. drużyn!). Największy zysk w Polsce osiągnął gimnazjalny komitet "trzyd" z Łaszczowa - aż 22,57 proc., a "MarkInvestment" z Gimnazjum nr 3
w Myszkowie zajął III miejsce w finale. Wygrała Warszawa - komitet "Ale Ja Się Nie Znam" z IX LO, pokonując "Odnendzydopiniendzy" z III LO we Wrocławiu. Nagrodę dla najaktywniejszej szkoły w Polsce, 5 tys. zł, zdobyło Liceum w Andrychowie - zgłosiło aż 33 zespoły!

Konkurs "Z klasy do kasy"

Zgłoś się...

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych (gimnazjów, liceów, techników, z wyjątkiem szkół dla dorosłych). Zgłoszenia przyjmujemy od 7 stycznia do 24 lutego 2008 za pośrednictwem strony internetowej www.gazeta.pl/zkdk. Jeśli wasze ferie przypadają na ostatnie tygodnie lutego, zgłoście się do konkursu już w styczniu.

      Konkurs ma dwa etapy - wojewódzki i ogólnopolski. W pierwszym sprawdzimy talent inwestycyjny uczestników, w drugim - wiedzę ekonomiczną.

...zainwestuj

      Od 4 marca uczestnicy rywalizować będą niezależnie w każdym z 16 województw. Komitet otrzyma wirtualne 100 tys. zł, a dodatkowe 50 tys. zł może wziąć w formie kredytu. Pieniądze będzie mógł zainwestować przez internet w akcje spółek WIG 20, obligacje skarbu państwa, fundusze inwestycyjne, złoto, waluty i lokaty bankowe.

      Zrezygnowaliśmy z dotychczasowego tygodniowego rytmu konkursu na rzecz inwestowania dwa razy
w tygodniu. Skróciliśmy czas trwania części inwestycyjnej do sześciu tygodni, zwiększając przy tym liczbę możliwych kolejek inwestycyjnych do 11. Gracze będą mogli na bieżąco śledzić stan swojego portfela i przejrzeć historię inwestycji. Więcej o konkursie przeczytacie na www.gazeta.pl/zkdk.

      20 najlepszych reprezentacji z każdego regionu zmierzy się 21 kwietnia podczas półfinałów wojewódzkich. Zwycięzcy półfinałów staną w szranki podczas ogólnopolskiego finału w Warszawie, 26 kwietnia.
Najlepszy komitet otrzyma do podziału 10 000 zł, jego opiekun - 3000 zł, a szkoła - 5000 zł.

...i poczytaj

      22 stycznia i 19 lutego w "Gazecie" ukażą się specjalne dodatki poświęcone konkursowi oraz inwestowaniu.
Nie przegapcie ich! I zaglądajcie często na www.gazeta.pl/zkdk - tam znajdziecie szczegóły konkursu, ciekawe teksty ekonomiczne, namiary na waszych regionalnych opiekunów, a na forum porozmawiacie z ekspertami. Będą też niespodzianki, m.in. drużyna VIP-ów inwestująca równo z uczestnikami. Zobaczymy, kto okaże się lepszy...

Tekst: Magdalena Wantuch

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!