Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie
- II etap okręgowy 26 luty 2011 r. Zamość

 

      26 lutego 2011 r. został przeprowadzony w siedzibie Komitetu Okręgowego XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, w I LO im J. Zamoyskiego w Zamościu II etap Olimpiady. 32 finalistów ze szkół województwa lubelskiego i podkarpackiego rywalizowało o miejsca do etapu centralnego.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Przemyślu reprezentowali:

      Katarzyna Tworek i Mateusz Wróbel z klasy III b.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

      Dwuetapowe zawody pisemne obejmowały test z prawa, z zakresu wiedzy na temat systemu prawnego RP, ze szczególnym uwzględnieniem informacji w zakresie prawa konstytucyjnego, administracyjnego, cywilnego, karnego i gospodarczego oraz dodatkowo z zakresu podstaw życia społecznego, polityki i funkcjonowania państwa oraz stosunków i konfliktów międzynarodowych.

      W drugiej części Olimpiady, uczestnicy w formie wypracowania odnieśli się do tematu: "Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - zasady wyboru i status prawny posłów, kadencja, organizacja wewnętrzna, funkcje i zadania".

      Jury konkursu wyłoniła tylko trójkę laureatów, którzy przystąpią do zmagań w etapie centralnym w Ostrołęce, konkurencja była więc ogromna, dlatego już sam fakt znalezienia się w gronie 32 finalistów województwa lubelskiego i podkarpackiego jest sukcesem.

Tekst: mgr Beata Damaszko - nauczyciel, opiekun olimpiad prawniczych

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!