Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie - II finalistki szczebla centralnego !

      Decyzją Komitetu Głównego I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie do III stopnia Olimpiady - centralnego z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Przemyślu zakwalifikowały się dwie uczennice:
Paulina Pomykalska z kl. II a / TE i Anna Kuźniar z kl. II d / LP, przygotowywane przez nauczyciela przedmiotów prawniczych p. Beatę Damaszko.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

      W eliminacjach II stopnia Olimpiady, której celem jest wielostronne działanie na rzecz podnoszenia wśród młodzieży świadomości prawnej, kształtowania postaw szacunku dla prawa oraz propagowanie kultury prawnej poprzez upowszechnianie wiedzy na ten temat, wzięli udział uczniowie z prawie 100 szkół ponadgimnazjalnych
z całej Polski, którzy zakwalifikowali się w I etapie - łącznie ponad 800 osób.

      W gronie uczestników II etapu, który odbył się w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie była grupa 32 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych:
Beaty Damaszko i Magdaleny Wantuch.

      Podczas II etapu Olimpiady uczestnicy najpierw rozwiązywali test, który zawierał 50 pytań, a potem w formie pisemnej opisywali 6 zagadnień problemowych. Pytania i zagadnienia dotyczyły głównie wiedzy na temat prawa konstytucyjnego, karnego i cywilnego, ale też dotyczyły zakresu wiedzy o społeczeństwie, aktów prawnych regulujących działalność gospodarczą oraz wiedzy o instytucjach międzynarodowych.

      II etap wyłonił 30 finalistów etapu centralnego, którzy spotkają się 5 marca 2010 r., aby walczyć o nagrody główne, czyli: darmowe studia, stypendia i bezpłatne miejsca w Zespole Mieszkań Uczelnianych w WSPiA.

      Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów - Przemyśl, a patronat objął Minister Sprawiedliwości. Szczegółowe informacje dotyczące olimpiady dostępne są na www.olimpiada.wspia.eu.

                                                                                    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Tekst, zdjęcia: Beata Damaszko - nauczyciel opiekun olimpiady

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!