noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Z wizytą w Svidniku (Słowacja) 29.XI.2011 r.2011

W atmosferze emocji związanych z siatkarskim pucharem świata rozgrywanym w Japonii, również reprezentacja naszej szkoły walczyła w międzyszkolnym turnieju licealiady. Ponadto 29 listopada nasi siatkarze i siatkarki zostali zaproszeni do udziału w towarzyskim meczu z reprezentacją Zespołu Szkół ze Svidnika na Słowacji. Jest to owoc wieloletniej współpracy naszych szkół, w której uczestniczyło już wielu uczniów i nauczycieli ze szczególnym udziałem Pani Doroty Dybki.

Naszej delegacji przewodniczył Pan dyrektor Adam Winiarski. Reprezentację tworzyli: Paulina Gaweł, Joanna Goleniowska, Wioletta Humeniuk, Magdalena Kość, Anna Podolska, Paulina Pomykalska, Damian Barszczak, Tomasz Bukała, Łukasz Korniat, Mateusz Krupczak, Karol Kurasz, Mateusz Żyga.

Opiekę sprawowali nauczyciele wf Marek Włoch i Tamara Turczyńska, która jednocześnie kierowała logistycznie naszą sportową wyprawą na Słowację.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

Ciepłą i serdeczną atmosferę towarzyszącą nam w czasie tego spotkania dopełniła prawdziwa sportowa rywalizacja.

Szczególnych emocji dostarczył mecz chłopaków. Pierwszy - przegrany przez nas set nie nastrajał optymistycznie. W drugim secie przy wyniku 23 : 23 zaczęła się jazda bez trzymanki - punkt za punkt. Przy dobrej grze całego zespołu, atomowe ataki Zizu odbijane od betonowych bloków słowackiego Goljata ( z numerem 10) dostarczały nam sportowych przeżyć nie mniejszych jak te z Japonii. Ostateczny wynik 34 : 32 był już przedsmakiem sukcesu. Wygrany tajbrek 15 : 9 pozwolił nam ze smakiem zjeść obiad w przerwie tego pasjonującego turnieju.
Końcowym akcentem zaproponowanym przez gospodarzy był mecz mieszanych reprezentacji. W tym przypadku przyjemność i radość gry przesłoniła rezultat punktowy. Na koniec była krótka wycieczka po Svidniku, próba siły nabywczej euro i szczęśliwy powrót do domu.

W nadziei na dalszą braterską współpracę dziękujemy za serdeczne przyjęcie słowackim uczniom
i nauczycielom, a zwłaszcza Pani dyrektor Marii Makutowej, która była dobrym duchem tego przedsięwzięcia.

Tekst i zdjęcia: Marek Włoch                                                                         Svidnik - Przemyśl 29.11.2011.