Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Wycieczka do Warszawy

      Dnia 20 listopada 2009 roku 52 uczestników programu "Nasza Wspólnota - Nasze Miasto - Nasz Kraj" wyruszyło na wycieczkę do Warszawy. O godz. 2.45 - nastąpiło sprawdzenie stanu technicznego autokaru przez funkcjonariuszy policji na parkingu nad Sanem przy parafii Świętej Trójcy. Równocześnie rozdano suchy prowiant na drogę.
      Ok. godz. 9. 00 przybyliśmy do Warszawy i udaliśmy się do Sejmu RP przy ul. Wiejskiej.
Po wcześniejszym załatwieniu odpowiednich przepustek weszliśmy do gmachu, gdzie opowiedziano nam na czym polega praca Sejmu. Mieliśmy okazję posłuchać obrad, którymi kierował wicemarszałek Jerzy Szmajdziński (SLD). Następnie spotkaliśmy się z posłem Markiem Kuchcińskim (PiS) i wicemarszałkiem Krzysztofem Putrą (PiS).
Po krótkich rozmowach w korytarzach sejmowych zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i opuściliśmy Sejm.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

      
      Ok. godz. 13.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79.
Piękne i bardzo nowocześnie urządzone muzeum zrobiło na młodzieży niesamowite wrażenie. Można było dotykać eksponatów i zadać każde pytanie. Ok. godz. 14. 30 udaliśmy się do Muzeum Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Hozjusza 2. Oprócz lekcji historii najnowszej, była to również uczta duchowa. Pani przewodnik z wielkim przejęciem opowiadała o życiu i losach ks. Jerzego. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na dobry obiad w Domu Pielgrzyma "Amicus" a następnie do domu.
      Do Przemyśla przybyliśmy bardzo zadowoleni i trochę zmęczeni. Podczas powrotu, drogę umilała nam "gra
w mafię". Opiekunami wycieczki byli realizatorzy projektu: Janina Zaucha, Janusz Zamorski, ks. Jan Mazurek oraz Marek Kania - nauczyciel z Gimnazjum Nr 4.

Tekst: ks. Jan Mazurek
Zdjęcia: ks. Jan Mazurek

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!