Zespół Szkół Ekonomicznych
noflash
Zespół Szkół Ekonomicznych im.K.K. Baczyńskiego w Przemyślu
e-mail: zseprzem@poczta.onet.pl | phone 16-678-33-02

Wigilia szkolna 2009

      Boże Narodzenie to jedno z największych uroczystości w Kościele. To dzień, w którym świat cieszy się
z narodzin Zbawiciela - Jezusa Chrystusa. W IV wieku święta Bożego Narodzenia ustalono dzień 25 grudnia. Obecnie obchodzone są w całym chrześcijańskim świecie, prawosławni obchodzą je 7 stycznia.
      Święta Bożego Narodzenia każdemu z nas kojarzą się z piękną tradycją. Wszyscy znamy doskonale zwyczaj ubierania choinki, budowania szopek, kolędowania, dzielenia się opłatkiem, obdarowania prezentami
czy spożywania 12 różnych potraw przy wigilijnym stole.

Zdjęcia do obejrzenia w Fotogalerii

Dla każdego z nas czas Świąt Bożego Narodzenia to również okres odpoczynku. Po intensywnej pracy nareszcie można na chwilę zapomnieć o obowiązkach i nauce.
W dni świąteczne spotykamy się z Bogiem w tajemnicy liturgii oraz z najbliższą rodziną. Mamy wówczas okazję porozmawiać z kuzynami, wujkami, ciotkami, dla których często brakuje nam czasu.
      Boże Narodzenie dla chrześcijan rozpoczyna nową erę w historii ludzkości, to przyjście na świat kogoś, kto przekazał nam filozofię życia opartą na miłości drugiego człowieka. Dlatego tak naprawdę Boże Narodzenie jest wtedy, gdy w naszych sercach jest więcej dobra, miłości, przebaczenia i szacunku wobec innych.

      Po raz kolejny w naszej szkole młodzież przygotowała misterium o Bożym Narodzeniu, by stworzyć okazję do wzajemnej serdeczności i życzeń. Montaż słowno - muzyczny, piękne życzenia składane nauczycielom i uczniom oraz dzielenie się opłatkiem złożyły się na wyjątkową atmosferę, której byliśmy uczestnikami dnia 22 grudnia.
      Zanućmy raz jeszcze: "Jest taki dzień..."

Tekst: ks. Jan Mazurek
Zdjęcia: Anna Pyrcioch

Copyright © 2004-2012 All rights reserved!